27.11.2014 15:01:50Последен член: HristoKavalov
Svatbata.org » За всеки по нещо » Здравна взаимопомощ »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Гърчове, изтръпване (иглички) на крайниците и не само на тях?!?
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Гърчове, изтръпване (иглички) на крайниците и не само на тях?!?  (Прочетена 23683 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
BuBs
наш човек
**

BuBs barely matters.BuBs barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1899
"От всички сериозни неща, бракът е най-смешното!"

Гърчове, изтръпване (иглички) на крайниците и не само на тях?!?

« -: 12.12.2007 16:21:48 »

Момичета имате или имали ли сте подобни проблеми? Знаете ли как се оправя нещо такова и каква е причината?
Напоследък при мен много често се получава сгърчване на ръка, пръсти, крак, дори веднъж на стомаха. Ужасно болезнено е, а и по принцип си е ужасно. Знам, че най-често появата на гърчове е признак на липса на калий и за това се препоръчва по-редовна консумация на банани, кайсии и други такива храни, които съдържат много калий.
Изтръпването (игличките) ме е обхванало с пълна сила, дори няма значение дали съм седнала или права и дали малко или много съм стояла в една поза. Изтръпва ми ръка, крак - от горе до долу, само стъпало, глава, седалище... ужас.
Знаете ли нещо повече за тези гадости? Дали причината може да бъде и в това, че бях 100 кила и сега, когато по-голямата част от горницата я няма, да се получава някаква адаптация на кости, мускули, кръвообращение и т. н.?
Много ще съм ви благодарна да споделите и да ми дадете яснота по въпроса! :y36: :cvete:
Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5892
няма невъзможни неща

Бубе не искам да те плаша, но върви на нерволог.
Трябва да ти се направят изследвания и да се открие на какво се дължи това.
Активен

cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

:good:
Сестра ми имаше такъв проблем и се оказа, че всичко е от стрес.
Стискам палци всичко да е наред  :new17: :y36:
« Последна редакция: 12.12.2007 16:37:33 от cvety_s » Активен

Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1603

И на мен много ми се схващат прасците и ми изтръпват ръце, крака... каквото се сетите. Не знам и аз защо бях решила, че е липса на желязо, а то вярно, че беше калий  :redface: Но за съжаление и аз не съм предприемала никакви мерки и нямам идея от какво може да е. Бубе, стискам палци всичко да се оправи  :kissi:
Активен
BuBs
наш човек
**

Неактивен Неактивен

Ауу, Галинка :kissi:, вече ме уплаши :conf: :sad:. Хич не ми се иска да ида при чичо доктор и то точно сега на този етап. Дано само не се влошават нещата, а пък аз междувременно ще гледам да съм по-спокойна и да не преживявам толкова много всичко.
cvety_s при сестра ти, освен, че се е окзало, че всичко е стрес, какво са я посъветвали? Ако не те затруднявам много, дали можеш да ми кажеш, колко време е имала тези проблеми преди да иде на лекар? Още едно въпросче само :redface:: Пила ли е някакви медикаменти, имам пред вид по-сериозни или е наблегнала на витамини?
Шизи, значи и при теб е така?! Ти няма ли да идеш на доктор, поне, ако се престраша и аз, да сме си комбина :y36:? Успех и на теб :emot2:!
« Последна редакция: 12.12.2007 16:39:36 от zvezdi4ka » Активен

... "Ако някоя сграда се срути, има ли значение, че е правена по талантлив чертеж?..."
рен
плямпало, ама се трае

рен is working their way up.рен is working their way up.рен is working their way up.
Неактивен Неактивен
Публикации: 3624
Две души с едно сърце и още едно малко.....

И аз имам много често схващане на мускулите на краката и то на ходилото.И имам една ужасна болка и отзад на гърба на една точка до лопатката.То е отвратително схвщане,изтръпване и направо не мога да стоя понякога.Милсила съм за иглотерапия,дали ще ми помогне?
Активен

Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1603

Бубе, аз имам ужасен страх от доктори и гледам да отлагам до... докато няма вече накъде :biddrin: Засега не си обръщам много внимание - като масажирам мястото и схващането или изтръпването минава след известно време. А и интересно, че това при мен е само зимата.
Но пък съм сигурна и какво ще ми каже докторът - на нервна почва и да си почивам повече, да не се ядосвам. Най-много да ми изпише да пия мента, глог и валериана... Това от години го слушам за каквото и да отида на лекар. Преди време ми трептеше едното око, още по-отдавна пък получавах някакви пристъпи на задушаване - все на нервна почва го изкарват, все ме съветват да намаля стреса... понеже няма как да стане с този ми начин на живот, съм приела, че явно така ще си я карам :biddrin:
Активен
Блонди©
Вещица без метла
яхнал метлата

Блонди© hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10197

И аз не искам да те плаша но изтръпването и тези симптоми хич не са на добре.Или е нервна почва,а по принцип повечето болести са на нервна почва... А ако ходиш на лекар поискай изследване на кръвта за бели и червени кръвни клетки. Пии червено вино и повече месо яж за момента.

Не искам да те плаша,но баща ми преди да се разболее чувстваше такова неразположение докато не отказаха всички неврони и дендрити....  :sad:
Просто отиди на лекар .... Много хора ,много случаи и може да откачиш.А по принцип и на сестра ми от нерви понякога й изтръпваха крайниците.
Активен
мим
наш човек
**

мим has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1724

Изтръпванията може да са поради различни причини. Наскоро брата на мъжа ми имаше такъв проблем и невролога му каза че е на нервна почва. Взимайте мерки навреме защото ако не се реши проблема избива нанякъде и всеки път става все по-сериозно. И мен ме е шубе да ходя по лекари но се оказва че на невролог не е чак толкова страшно. Имах много сериозни крампи във врата и толкова начесто, че ги получавах при най-миниатюрното движение. След като прекарах 2 денонощия в един фотьойл плачейки и умирайки от страх дане би да мръдна и да се схвана пак, накрая отидох на лекар. Изписа ми едни хапчета които подействаха мигновенно. После се ядосвах защо съм търпяла толкова време, а не съм получила облекчение веднага. Шубето е голям страх  :mrgreen:
Активен

chopper_queen
наш човек
**

chopper_queen has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1277
Falling...in love

Най-вероятно латентна тетания...Имам го, но в по-лек вариант от теб...Липса на магнезий, калций- такива работи. Невролог трябва да ти направи тест за латентна тетания- на мен ми го направи майка ми (понеже си е невролог). Не е страшно, не те бодат. После за лечението си ги взимаш тези липсващите вещества като хапчета (е, за тях вече, за да се види от кое колко липсва ти вземат малко кръв). Но непременно иди на лекар!!! :emot2:
« Последна редакция: 12.12.2007 21:56:41 от chopper_queen » Активен

"Once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return."
cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

cvety_s при сестра ти, освен, че се е окзало, че всичко е стрес, какво са я посъветвали? Ако не те затруднявам много, дали можеш да ми кажеш, колко време е имала тези проблеми преди да иде на лекар? Още едно въпросче само :redface:: Пила ли е някакви медикаменти, имам пред вид по-сериозни или е наблегнала на витамини?
Бубе, когато и се случи за първи път е била в магазин и не е могла да си каже името. Всичко и се е било сковало - лице, ръце и сърцериене. Отиде на лекар след като и се случи същото нещо за втори път. Направи куп с изследвания. Предписаха и хомеопатични лекарства, витамини и спокойствие. Сега пак и се случва, но рядко, веднъж годишно и веднага се обажда на лекарката.
Моля те отиди на лекар за да установи и да ти предпише най - подходящото лечение
Активен

BuBs
наш човек
**

Неактивен Неактивен

Благодаря ви момичета :cvete:! Явно наистина ще трябва да ида... гадно... По принцип не съм бъзлива, просто мразя всичко де ходи в бели и зелени престилки... Обещавам, че още днес ще звънна на личната, ако не за друго, поне да и обясня. Тя по принцип е страхотен диагностик и освен всички други специалности е и хомеопат. При нея няма 6 - 5, щом ти каже, че е това, значи е това, няма го онова налучкване, докато ударим точното попадение. После ще пиша, какво ми е казала и до къде ще развият нещата :y33:!
Активен

BuBs
наш човек
**

Неактивен Неактивен

Е, да се отчета. Обадих се на джи-пи-то си и тя ме посъветва да си взема Diasporal. Каза ми да изпия 5 прахчета, но не повече и после, когато мога да се организирам с малката да ида, за да ми пусне пълна кръвна картина, за да ми проследи стойностите на желязо, калций и калий. След като се бяхте отзовали на питането ми и в почти всичките ви постове, става дума за нерви, стрес и.... първият въпрос на джи-пи-то ми, след като и описах за какво иде реч, беше: С нервите как си? Много ли се притесняваш? :conf:
Явно стресът си е голям бич, за който често пъти не си даваме сметка :neutral:!
Благодаря ви момичета! :cvete:
Активен

maminka_sladinka
плямпало, ама се трае

maminka_sladinka barely matters.maminka_sladinka barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2294
plovdiv

звездичка късно виждам темата,но се надявам проблемът ти да е лек и бързо да се оправиш и просто наистина да се касае за липса на витамини,които бързо би могла да си набавиш по един или др начин :kissi:
Активен

АТИКА - 3г. 10м.
КРИС - 13г.09м.
Блонди©
Вещица без метла
яхнал метлата

Блонди© hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10197

Звездичка,оправи ли се вече ?
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре