Моля влез или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Име, парола и продължителност на сесията
520217 Мнения в 10439 Теми от 17558 Потребители
Последен потребител: Delffinn
* Начална Страница Помощ Търси Календар Чат Реклама RSS Вход Регистрация
Svatbata.org  |  Всичко за сватбата  |  Мераклии (Модератори: Svilenka, Pepi)  |  Тема: *как да го накарам да ми предложи да се оженим 0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпрати тема Печат
Автор Тема: *как да го накарам да ми предложи да се оженим  (Прочетена 12024 пъти)
ния
Гост
« -: 27.04.2006 13:52:02 »

С милото сме от 7 години заедно. Както е приказката станала съм мома за женене, но той не предприема никакви действия в тази насока. Викам му един ден "Мило ще остана стара мома" и всичко се обръща на майтап. Говорили сме си и знам на 100% че аз съм жената на живота му, но факта че не съм получила предложение до сега ме трови с всеки изминал ден. Не се съмнявам в чувствата му. Просто е страшно нерешителен. Незнам какво да направя за да дам тласък в правилната посока без да разваля изненадата. А той знае какъв ще е отговорът ми. Вече очаквам всеки празник с един особен трепет а вечерта след като очакванията ми не са се оправдали си лягам с тихо разочарование в душата. А сме много романтични и двамата и мисля че ще разваля всичко ако аз направя първата крачка. Вече съм много объркана и разчитам на вашите идеи.
« Последна редакция: 20.09.2009 23:17:30 от Pepi » Записан
Добрева
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: ПЛОВДИВчанка-дебеланка

...и така...

« Отговори #1 -: 27.04.2006 14:15:37 »

Ние с моето МИЛО минахме през нещо подобно.Бяхме заедно 6 години и той никога не е говорил за брак,но в най-неочаквания за мен момент ми предложи(някъде написах как точно)и аз бях много стъписана.Така че не се вълнувай много скоро и ти ще се похвалиш с предстоящата сватба!!! :married: :married: :married: :loveuu: :loveuu: :loveuu:

BettyV
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: София

« Отговори #2 -: 27.04.2006 14:16:26 »

Разкажи му за твоя приятелка, която изпитва това което ти чустваш и му кажи, че незнаеш как може тя да се съмнява в приятеля си и как ти си сигурна, че когато дойде време той ще ти предложи по най-романтичния начин.Може и да има резултат.
Успех  :new10:

balmy
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: Atlanta

« Отговори #3 -: 27.04.2006 20:46:11 »

Ния, защо смяташ че ще развалиш нещата ако ти му предложиш? Намеквал ли е нещо по въпроса? Напоследък все повече и повече жени го правят и са щастиливи че са поели инициативата.
Поправете ме ако греша, но мисля че Свиленка предложи на нейна съпруг, нали :biddrin:
Ако не се бъркам, а теб тази опция те е заинтересувала, може би тя може да ти даде насоки като и мине сватбата  :mrgreen:

ния
новодошъл
*
Неактивен Неактивен

« Отговори #4 -: 28.04.2006 06:28:58 »

Всяка жена си мечтае за деня когато мъжа на мечтите й ще падне на колене и ще и каже онези хубави неща с пръстен в ръка. Може да звучи сантиментално, но ако предприема аз подобна инициатива никога няма да го изживея така както ми се иска.
А пък и милото е толкова горд и чувствителен че според мен ще се подтисне ако му иззема тази  типично мъжка функция. Много е деликатна темата при нас.
По-скоро мислех да устроя един много романтичен уикенд с неща които да напомнят колко се обичаме, но всичко това е само косвено решение на проблема.
Шехи
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

От: София

« Отговори #5 -: 28.04.2006 06:52:52 »

Не се притеснявай,вероятно скоро ще ти предложи.Само не го карай да е сигурен напълно в теб,и всичко ще се нареди.Защото когато един мъж е сигурен,че любимата му е в кърпа вързана си мисли,че няма нужда да и предлага брак.

Plamena
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Бургас

Бургас, морето, гларусите ...

« Отговори #6 -: 28.04.2006 07:20:39 »

Не се притеснявай,вероятно скоро ще ти предложи.Само не го карай да е сигурен напълно в теб,и всичко ще се нареди.Защото когато един мъж е сигурен,че любимата му е в кърпа вързана си мисли,че няма нужда да и предлага брак.
Напълно съм съгласна с теб! Аз получих предложението за брак толкова неочаквано (все казваше, че ще се оженим като завърша, а това е догодина), че незнаех истина ли е, сън ли е, да вярвам ли или не, защото в първите минути не беше подкрепено с годежен пръстен и мислех, че само си подпитва както обикновено.
Та до това предложение споредмен се стигна по следният начин: аз леко бях поохладняла, въпреки, че без него не мога и минута, той постоянно беше зает с работа, а аз се ядосвах, че работата му може да е по важна от мен. Започнах да  излизам по-често с приятелки и приятели, особено с един приятел (силно привързана съм към него) - съученик от техникума, с който 5 години сме си помагали (той има различни чувства от приятелски :new53: ). Явно това е подействало на гаджето ми, а също и сватбата на шефа ми, на която присъствахме.
Това е щастливия край :biddrin:, но за мен беше достатъчно само да се сгодим без да бързаме да се женим. Но слад като иска какво да го правя - тичам по сватбени въпроси.
А забравих да спомена, че го попитах защо така е избързал във времето, а той се измъкна с репликата: "защото съм сигурен, че ти си жената на живота ми " :new51:

Малко дълго стана, но дано ти помогне по някакъв начин! Ще стискам палци!

plamy_b
наш човек
**
Неактивен Неактивен

Щастливо омъжена

« Отговори #7 -: 28.04.2006 08:27:28 »

С милото сме от 7 години заедно. Както е приказката станала съм мома за женене, но той не предприема никакви действия в тази насока. Викам му един ден "Мило ще остана стара мома" и всичко се обръща на майтап. Говорили сме си и знам на 100% че аз съм жената на живота му, но факта че не съм получила предложение до сега ме трови с всеки изминал ден. Не се съмнявам в чувствата му. Просто е страшно нерешителен. Незнам какво да направя за да дам тласък в правилната посока без да разваля изненадата. А той знае какъв ще е отговорът ми. Вече очаквам всеки празник с един особен трепет а вечерта след като очакванията ми не са се оправдали си лягам с тихо разочарование в душата. А сме много романтични и двамата и мисля че ще разваля всичко ако аз направя първата крачка. Вече съм много объркана и разчитам на вашите идеи.
Аз се чувствах по същия начин като теб  :sm21: :sm18: Милото все се шегуваше,че ще се оженим като мине 7-мата "критична" година (незнам дали знаете за това поверие)  :y34:И наистина сме на път да го направим-Януари станаха 7 години откак сме заедно и сега караме осмата-ще се женим след една седмица  :y36: :dance:Имах късмет да ми предложи защото в последно време започнахме да ходим все по-често на сватби на негови приятели и той явно се престраши  :new78: :loveuu: :cvete: :y36:

Svilenka
Романтична
Вещица
*
Неактивен Неактивен

От: Варна

Вярвам в чудеса!

« Отговори #8 -: 28.04.2006 14:38:34 »

Всяка жена си мечтае за деня когато мъжа на мечтите й ще падне на колене и ще и каже онези хубави неща с пръстен в ръка. Може да звучи сантиментално, но ако предприема аз подобна инициатива никога няма да го изживея така както ми се иска.
А пък и милото е толкова горд и чувствителен че според мен ще се подтисне ако му иззема тази  типично мъжка функция. Много е деликатна темата при нас.
По-скоро мислех да устроя един много романтичен уикенд с неща които да напомнят колко се обичаме, но всичко това е само косвено решение на проблема.

Миличка, и аз имах абсолютно същите притеснения и желания. Очаквах и очаквах да дойде най-романтичният ден... Но той не идваше... До като не осъзнах, че животът е толкова кратък, че не си струва да се чака нито секунда, ако се налага да се каже или направи нещо... Всъщност това винаги съм го знаела, но го осъзнах, едва миналата есен... За съжаление трябваше да се случи нещо изключително неприятно в живота на най-добрите ми приятели за да се замисля над тези неща... Че всъщност трябва да се радваме и да бъдем щастливи с това, което имаме... В този смисъл, аз имах яснота в сърцето си, че човекът, с когото съм е ИСТИНСКИЯТ - независимо дали има недостатъци или не...  И тогава незнам какво ми стана, просто го направих - така го почувствах, че повече няма какво да чакам, имах въпрос и той трябваше да ми отговори - "Ще се ожениш ли за мен?" ... Не съжелявам за нищо!!! Седмици по-късно той ми отговори по най-романтичнит начин - заведе ме на кино, на любим филм и ми сложи пръстен на ръката без да усетя! Това беше неговото "Ще се омъжиш ли за мен?" и същевременно "Да!"
Каквото и да решиш, желая ти успех!!! Мъжете може да са мъже, може и да са много романтични понякога, безкрайно влюбени, но едно е вярно - те си имат вътрешни предразсъдъци, по-скоро причини или условия, които ако не са изпълнени - няма да предложат брак на любимата. Тези условия в повечето случаи са свързанис финансова независимост, която те искат да осигурят за себе си и за бъдещото си семейство... Само че, чакайки идеалният момент, току виж сме станали на 40... Добре е да поговорите за това, за да разбереш има ли нещо което го притеснява и как може да се реши този проблем. При нас, това беше проблемът!

Dani_l
плямпало, ама се трае
Неактивен Неактивен

« Отговори #9 -: 28.04.2006 18:02:11 »

Свиленка, никога не съм харесвала жената да бъде активната страна точно в тези отношения. Изумена съм, това което си написала е прекрасно и аз разбрах, колко е лошо човек да бъде ограничен в мисленето си -  та това определя целият му живот.Историята ти е много краси и показва, колко много обичаш, но и колко силно си обичана...Надявам се да стана и аз толкова смела...Защото за такова нещо се иска смелост, увереност, ясонта и вътрешен мир... :new51:
Ani
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Пазарджик

Обичам и съм обичана-безумно съм щаслива!

« Отговори #10 -: 28.04.2006 18:11:50 »

И аз съм на мнението на Свиленка! :emot2: Ако си наясно със себеси и вече си решила категорично,че го искаш-Какво ще загубиш,ако опиташ!Нищо,не заслужава да чакаш и се надяваш!всеки се колебае и изпитва несигурност и страх в този момент,но със всяко начало е така,а после идва спокойствието и щастието,че си го направила,а не се терзаеш в чакане!Успех! :y36:

Hexe!
наш човек
**
Неактивен Неактивен

От: Bulgaria, Germany and all around the world

Влюбена и обичана до лудост!

« Отговори #11 -: 28.04.2006 19:56:28 »

Жената да предложи първа е супер, ама не бих я препоръчала с две ръце. На първия си годеник аз предложих първа. Той каза ДА, прегърна ме и ме целуна и се възпротиви, че това била негова реплика и т. н. Чаках 3 години, докато го направи. Отношенията ни вече бяха охладнели и говорихме понякога за раздяла. Сватбата трябваше да е след година (на 20.05.2006), но след 6 месеца развалих годежа. Срещнах любовта на живота си  :inlove: и той ми предложи преди още да сме се целунали.  :loveuu:
Няма рецепта за подобен случай.

Die Hexe

siska
мушмурок
*
Неактивен Неактивен

От: Русе

бях хубава булка!!!

« Отговори #12 -: 29.04.2006 12:43:01 »

а ти сигурна ли си че той си пада по сватби? Напоследък имам чувството че мъжете предпочитат да живеят без брак, да имат деца от жените на живота си/ както те казват/ но да не подписват, може би ги е шубе наистина на тази крачка :rolleye: Затова ако си сигурна че иска действай и не се притеснявай, моя мъж също беше пасивен в началото докато не ме шашна с предложението. Хайде успех и да се похвалиш скоро и ти :razz :loveuu:

Страници: [1] Нагоре Изпрати тема Печат 
Svatbata.org  |  Всичко за сватбата  |  Мераклии (Модератори: Svilenka, Pepi)  |  Тема: *как да го накарам да ми предложи да се оженим « назад напред »
Отиди на:  

БГ Фактор | Е-Телевизор | Ка Студио | Фото забавления | Видео сайтове
erogance | Family-bg.com | igrite.com | koteto.com | Autodata.BG | Онлайн флаш игри

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Svatbata.org Powered by SMF 1.1.19 SMF © 2006,2007 Simple Machines
Страницата е генерирана за 0.094 секунди с 22 заявки.