22.08.2014 14:44:59Последен член: m_vladkova
Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Хранене с адаптирано мляко  (Прочетена 45569 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ивчи
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

Хранене с адаптирано мляко

« -: 24.04.2008 11:39:27 »

Май нямам темичка само за АМ като цяло  :new78:
Имам няколко въпроса :y41:
Често във форума новите мамита пишат че нямат или имат много малко кърма. В такъв случай предполагам се дохранва с АМ  :new78: или греша? Това значи ли че трябва да имам 1 кутия за всеки случай  :new78:
Какви са видовете АМ, освен различните марки, знам че има и за месеци - за новородени, за по-големи бебчета.
Давали ли сте АМ, каква марка.
И въобще като цяло да ми кажете за АЗ  :y41:
« Последна редакция: 30.04.2008 23:37:55 от Блонди® » Активен

Dani_l
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2581

Отн.: AМ
« Отговор #1 -: 24.04.2008 18:18:39 »

Да,когато няма кърма или  кърмата не достига/но е добре да си абсолютно сигурна в това/се дохранва с АМ.Най-добре е да се започне с хипоалергенно мляко.Марките са много-Милупа ,Фризо,НАН и т.н. /аз лично ползвам Фризо/.Хипоалергенните млека имат надпис "НА" и се водят от 0-12 месеца.Хубаво е да се започне точно с такова мляко,тъй като е най-нискомаслено и премахва  риска от развиване на алергия към белтъка на кравето мляко.
Хубаво е,когато се приберете от болницата да имаш една кутия за всеки случай,но АМ се намира много лесно и не е проблем някой да ти го купи веднага щом решиш,че ти трябва! :emot2:
« Последна редакция: 24.04.2008 18:19:59 от Dani_l » Активен
Невидима
спящ на клавиатурата
Репутация 5
Неактивен Неактивен
Публикации: 5352

Отн.: AМ
« Отговор #2 -: 24.04.2008 18:33:25 »

Давала съм Нан, не ми хареса и започнах с Фризо НА. Тези две млека ми казаха, че са ги давали в болницата, в която бяхме. След това минах на своя глава на Фризо 1, защото НА не я засищаше.

Добре е да си има човек кутия с мляко в запас, но можеш да прочетеш за кърменето и че е хубаво да се слага бебчето на гърдите, ако няма достатъчо кърма и тя ще се регулира и увеличи до количество, засищащо бебчето. Има доста теми за кърменето. Така че дохранване- ако има нужда.
Аз имах малко кърма, не ми издържаха нервите и започнах да дохранвам. Моето дете беше и е много лакомо и никога не му стигаше храната, затова предпочетох сито и спокойно дете пред ревящо.
Темата е много голяма, само споменавам, за ориентир.
И е хубаво АМ да не се сменят много като видове.
Активен

Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам...
mimka_2001
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 268
Да обичаш и да си обичан е най-голямото щастие

Отн.: Хранене с адаптирано мляко
« Отговор #3 -: 20.06.2008 14:10:11 »

На нас лекарката ни предписа да взимаме Аптамил, няколко мои приятелки взимат от него и са ми казвали че това е най хубавото мляко и най доближаващо се до кърмата, за съжеление аз нямам кърма  постепенно ми намаля и сега пак я слагам но само малко  суква и спира!
Активен

pepinceto2
новодошъл
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 14

« Отговор #4 -: 22.06.2008 22:03:16 »

Ние се дохранваме с млякото на ХИПП и съм много доволна.Да има значение и от месеците на детето.Примерно за дете под 7 месеца на ХИПП е "единицата" после до определени  месеци е "двойката" и т.н.
Активен

elita
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1109
Враца

« Отговор #5 -: 23.06.2008 15:46:02 »

Аз бяха чела добри отзиви за Аптамил и прочетох че Аптамил и Милумил са на една фирма и в крайна сметка започнах да давам на Али Милумил. Сега като спряхме с кърменето пие по 3 пъти на ден АМ, но ме притеснява че не пие много а детето нали има нужда от доста мляко до първата си годинка поне  :new78: Милумил-а също е за определени възрасти- сега взимам от 8 до 12 месеца  :y33:
Млякото си го взех на своя глава след като му бях давала млечна каша на Милупа, тъй като моято педиатърка препоръчваше само на Фризокрем продуктите. Явяваше се нещо като рекламно лице
Активен

mqrr
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1239

« Отговор #6 -: 23.06.2008 18:16:55 »

Аз купих за всеки случай млякото на ХИП. Да видим дали ще е подходящ избор... :new78: Гледах да е нещо с пробиотоци за да не запича и да е "органично" .
Активен

elita
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Враца

« Отговор #7 -: 24.06.2008 14:10:59 »

Малко оф, обаче на мен ми бяха казали да не си взимам АМ за всеки случай, защото все някой път, може и без нужда ще реша, че не стига и ще дам. За това си замразих кърма в достатъчни количества и си мислех, че ако евентуално нещо стане и ми намалее кърмата винаги ще мога да размразя едно бурканче кърма :smile: Извинявам се пак за спама
« Последна редакция: 24.06.2008 22:39:32 от elita » Активен

desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5974
...за любовта, морето и още нещо...

« Отговор #8 -: 24.06.2008 15:57:20 »

Аз също не съм купувала АМ "за всеки случай" поради причината, която е казала и Ели... До сега не съм даваладобавки...2 пъти ми се е струвало, че малката иска да яде още, а аз нямам и съм размразявала кърма от фризера, но тя така и не го ядеше защото междувременно заспиваше и явно плачът не е бил от глад, а за сън. Смятам, че АМ трябва да се препоръча от педиатър. Освен това не мисля, че е удачно да се купува предварително, защото не знаете какви ще са нуждите на детето-може да е склонно към алергия и да трябва млякото да е хипоалергенно, може да повръща повечко и да трябва е от по-гъстите срещу повръщане...
Активен
ilusion
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1493
Варна

« Отговор #9 -: 24.06.2008 21:07:36 »

Аз смятам,че е хубаво да имаш една кутия АМ за всеи случай.Може да ти се наложи и през ноща,може да не иска гърдата и да има рев до небесата.Тогава спасението е АМ.Ние ползваме Фризовом+Фризолак,заради запека.Но откакто се захранихем няма проблем,да чукна на дърво
Активен

elita
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Враца

« Отговор #10 -: 24.06.2008 22:41:27 »

ilusion съгласна съм че може да се наложи и точно затова написах по- горе, че замразявах кърма за екстремни случаи  :y33: Това естествено е лична преценка. Аз за себе си реших че не искам да се изкушавам и слава богу не ми се наложи  :biddrin:
Активен

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

« Отговор #11 -: 25.06.2008 14:01:51 »

Аз давам ХИПП-розово - с пробиотици и с вкус на ванилия. В момента сме на 3-ти номер - след 8-ми месец. АМ, което лекарката ми препоръча да купя го плюеше. Пробвах няколко вида, до като стигнах до това мляко, което хареса.
Иначе и аз се бях запасила с една кутия още от самото начало. В болницата питах с какво ги хранят, защото там го храних с АМ, до като ми слезе кърмата и докато се научим да се кърмим. Там даваха Фризолак и аз това поръчах на майка ми да купи преди да ни изпишат. Така и не се стигна до него. Като минахме 6-тях месеца го използвах да направя течен шоколад - за нас с таткото  :biddrin:. Иначе съм замразявала кърма и това давах в екстремни ситуации. На няколко пъти съм вадила кутията АМ, но това вече като свършиха бурканчетата със замразена кърма, но така и си я прибирах без да я отворя.

В момента, повече от веднъж на ден не пие АМ - просто не иска. А знам, че до годинка, трябва да има доста млечни хранения на ден . За това наблягам на хранене с плодови дуети ( с йогурт или с извара), млечни каши и задължително попара със сирене и масло.
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 2418
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

« Отговор #12 -: 03.07.2008 16:05:28 »

Покрай алергичните реакции на Дани смятам, че е хубаво в къщи да има една кутия АМ, което да е хипоалергично. В болницата до третия ден Дани е бил само на НАН1, а след това смесено на кърма и на НАН1, защото постояно ги дохранваха за да не им реват. Когато Дани отказа да суче започнах да му давам НАН1(защото такова е ял в болницата) и 7дена беше пак на смесен режим НАН1 и изцедена кърма, докато не направи първата алергия. Тогава не бяхме сигурни дали е от кърмата(от нещо, което съм яла) или е от млякото(но чак след 7 дена :crazyeye:) Започнахме елиминационна диета. Първо изяде 1кутия Алфаре(на Нестле 25лв кутията, което е с разрушена струсктура на белтъка), след това преминахме на НАН хипоалергично(изяде 2кутии) и решихме, пак да дадем от НАН1, сметнахме че се е изринал от кърмата. Но час и половина след НАН1 направи алергичен шок. Та вече ни стана ясно, че не е било от кърмата, а е развил алергия към белтъка на кравето мляко. Сега сме на Фризо пеп(идентично с Алфаре-то, понеже Алфаре трудно се открива), вчера ходихме до Плевен за да ни издадат протокол за отпускане на безплатно АМ от здравната каса.
Та си мисля, че ако си му давахме хипоалергичното нямаше да има такива реакции, но кой да знае, че не е било от кърмата, а от НАН1.
Активен

maminka_sladinka
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 2294
plovdiv

« Отговор #13 -: 09.07.2008 14:42:45 »

мариянка като те чета и направо следващата кутия ще си взема някое което е хипоалергично,че едно дете с астма ми стига
направо незнам на кое мляко да се спра изборът е голям наистина,но и не ми се дават по 25лв на кутия,бях си взела резерва една кутия нан ,за спешни случаи,сега давам от него ,но незнам дали да продължа с нан-хипоалергично,какво ще ми препоръчате мамчета :new78:
Активен

АТИКА - 3г. 10м.
КРИС - 13г.09м.
peta
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1897
Моето съкровище

« Отговор #14 -: 09.07.2008 14:45:03 »

Маминка,аз давам Фризолак,и от него има хипоалергенно,ако държиш да е такова,доволна съм :biddrin:
Активен

Страници: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: