24.10.2014 23:26:45Последен член: deniyordanova
Svatbata.org » За всеки по нещо » Козметика, грим, мода, диети, фитнес »  (Модератор: MЕЙЧЕ)Зачервяване на кожата на лицето
Страници: [1]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Зачервяване на кожата на лицето  (Прочетена 18936 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kateto
наш човек
**

Kateto hides in shadows.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1320

Зачервяване на кожата на лицето

« -: 09.05.2008 14:52:36 »

Здравейте, съфорумки! Чудя се дали някоя от вас има проблем като моя - зачервяване на лицето при притеснение, вълнение, от алкохол и цигарен дим, както и задушни помещения?

Потърсих коментари по този въпрос, но намерих само теми, свързани с третиране на чувствителна кожа. В момента ползвам два крема на Eucerin - Anti Rose, които трябва да се мажат поне един месец - надявам се да има ефект. Но ако някоя от вас има друго решение на проблема, ще съм благодарна да споделите, тъй като в сватбения ден едва ли ще бъда спокойна и ще се вълнувам много, което значи, че ще бъда МНОГО МНОГО червена  :sm18: А това по снимките излиза ужасно - дори грима не го скрива (и не само по снимките).

Благодаря ви предварително за коментарите!
Активен
LVA
наш човек
**

LVA has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1731
Смелите умират веднъж, страхливите - всеки ден!

Отн.: Зачервяване на кожата на лицето
« Отговор #1 -: 09.05.2008 15:09:51 »

Kateto, при мен се появява зачервяване при стрес и голямо напрежение малко след като вече е отминало. Дори придружено с много ситни пъпчици. Помага ми балсама за лице Nachtkertzen на Dr. Theiss. Не съм сигурна, обаче, дали става въпрос за същото нещо, тъй като при теб се получава и от други работи (алкохол и цигарен дим), а при мен явно е на нервна почва.
Относно сватбата ти, аз мисля, че ако ти сложат по-хубав фон дьо тен няма да има проблеми.
Активен

cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

« Отговор #2 -: 09.05.2008 15:15:54 »

Здравейте, съфорумки! Чудя се дали някоя от вас има проблем като моя - зачервяване на лицето при притеснение, вълнение от алкохол и цигарен дим, както и задушни помещения?
Аз съм така, но няма мазило, коета да помогне в случая.  Подходящ е  е добър  фон дьо тен, професионален, по точно телевизионнен грим и няма да имаш проблем  :emot2:
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5891
няма невъзможни неща

« Отговор #3 -: 09.05.2008 15:20:15 »

И на мен кожата ми се зачервява. Ужасно е. Затова всичко що е в зелено да убие зачервяването съм го пробвала.
Има нова серия на Клиник именно за зачервена кожа. http://www.clinique.co.uk/templates/products/multiproduct.tmpl?CATEGORY_ID=CAT10014

От 2 дни  ползвам основата, много добре ми действа. Въобще не ми пламти така лицето. Слагам я след крема. Върху нея мацам този стик на Шисейдо http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=28346&goChar=S
и съм много добре.
Мисля сега да си купя и крема от серията на Клинк. Пробвах го вече и има ефект.

Пробвах да прикривам зачервяването със по тъмен ФДТ, полужението е още по зле. Ставам кафяво- червена.
Забравих да пиша. Много помагат охладените термални спрейове. Зачервяването минава за минути.. За лятото са много подходящи.
« Последна редакция: 09.05.2008 15:21:36 от Chanel » Активен

Kateto
наш човек
**

Kateto hides in shadows.
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 09.05.2008 15:47:03 »

Благодаря ви за разбирането и съветите.
Chanel, кремът на Eucerin, който ползвам е точно такъв - зелен. Мъжлето ми казва, че има ефект и не съм толкова червена, колкото преди, но е факт, че се зачервявам и въпреки него. Ще проверя за тази термална вода.

cvety_s използвам само Max Factor - Много е хубав, но не съм по обилното мазане и ползвам все по мъничко, колкото да имам визия.

И се надявам все пак гримьорката да помогне и тя...
Активен
Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!Chanel is a rising star!
Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #5 -: 09.05.2008 15:53:00 »

Щом крема е зелен е много вероятно да е основа и по него да трябва да слагаш друг крем.
термалния спрей на виши е добър.
Активен

cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Пълно щастие ...

« Отговор #6 -: 09.05.2008 15:54:04 »

cvety_s използвам само Max Factor - Много е хубав, но не съм по обилното мазане и ползвам все по мъничко, колкото да имам визия.

Специално за сватбения грим не ти препоръчвам Максфактор. Питай гримьорката ти с какви продукти работи. Аз бих ти препоръчала продуктите на Kryolan http://kryolan-bg.com/catalogue/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=35&Itemid=32 или http://www.makeuppro-online.com/company_products.php?company_id=17&company_name=Kryolan. Те са професионални и са много добри :emot2:
« Последна редакция: 09.05.2008 15:55:49 от cvety_s » Активен

Kateto
наш човек
**

Kateto hides in shadows.
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 09.05.2008 16:12:26 »

Chanel, кремчето е дневно - пише на него, зеленият цвят тонира. Имам от тази серия и нощен - успокояващ. По принцип тези кремове ги препоръчват и при розацеа, която включва и малките дразнещи пъпчици - http://news.fashion.bg/article/722/6/eucerin.php, а и ги продават само в аптеки. Доволна съм от него, особено нощния крем  :emot2:

Cvety пазарувала ли си от тази козметика online? Имат доста хубави и интересни неща.

Да спомена - забелязала съм, че когато спонтанно се успокоя зачервяването изчезва и тена се изравнява. Но както вече споменах, няма такъв шанс в сватбената суматоха  :new53:

Активен
cvety_s
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
Пълно щастие ...

« Отговор #8 -: 09.05.2008 16:14:46 »

Cvety пазарувала ли си от тази козметика online? Имат доста хубави и интересни неща.

Онлайн съм пазарувала само парфюми, козметика от магазина. Все пак цветовете винаги се разминават. Мога да проверя в магазина на бул. Прага и да ти кажа за какво става въпрос  :emot2:
Активен

Chanel
Редактор
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен
няма невъзможни неща

« Отговор #9 -: 09.05.2008 16:18:25 »

Kateto разгледах линка. Серията е същата като на клиник.
пробвай и зеления стик , той също помага.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: