23.09.2014 13:19:21Последен член: Migli4ka
Svatbata.org » Всичко за сватбата » Сватбената украса »  (Модератори: MЕЙЧЕ, Svilenka)Късмети за хвърляне
Страници: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Късмети за хвърляне  (Прочетена 41345 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Оли
Редактор
спящ на клавиатурата

Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5701
Всичко идва навреме за този, който умее да чака!

Отн.: Късмети за хвърляне

« Отговор #75 -: 05.02.2007 18:05:24 »

Търси "Детска радост"! Има ги почти навсякъде.

Май само аз не мога да открия тези бонбони!  :ze076:
Активен

djoker
плямпало, ама се трае

djoker barely matters.djoker barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2348

« Отговор #76 -: 05.02.2007 18:32:36 »

Търси "Детска радост"! Има ги почти навсякъде.

Май само аз не мога да открия тези бонбони!  :ze076:

Хееееей, Оливия, не се ядосвай!
И аз обиколих къде ли не и не намерих! В крайна сметка може да се използват и други бонбонки, нали :emot2:
Активен

мим
наш човек
**

мим has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1724

« Отговор #77 -: 06.02.2007 10:18:20 »

Аз съм пред дилема- дали да направя/купя късметчета с тюл или да купя жито, ситни бонбонки и дребни монети, които да се хвърлят в насипно състояние над нас. На сватбата на брата на милото едно късметче ме удари и не беше никак приятно :y34:. Фотографът сподели, че ставали много ефектни снимки, когато се хвърли житото над младоженците след църковния ритуал (ние ще сме в Света Неделя) и долетят няколко гълъба. Аз гледах такива негови снимки и изглеждаше сякаш гълъбите са поръчани за сватбата. Много беше хубаво.
А по въпроса с бонбонките- Бонибон незнам до колко ще издържат в жегите да не се разтекат (все пак са шоколадови). Може да се помисли за по олекотен вариант. Има едни оризончета, които са боядисани в няколко цвята. Мисля, че е подходящо. Гледам, че продават всякакви ситни бонбонки на павилиончетата за ядки.
Активен

djoker
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #78 -: 06.02.2007 10:24:31 »

Аз съм пред дилема- дали да направя/купя късметчета с тюл или да купя жито, ситни бонбонки и дребни монети, които да се хвърлят в насипно състояние над нас.

На нашата сватба късметчетата кумата ги хвърли на излизане от ритуалната зала, а на излизане от църквата ни "засипа" точно с жито, монети и бонбонки в насипно състояние.

А иначе си права мим, че в жегите "бонибон"-ите може и да направят поразии ако се разтопят :new78:
« Последна редакция: 06.02.2007 10:26:07 от djoker » Активен

maslinka25
новодошъл
*

maslinka25 has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 11

« Отговор #79 -: 06.02.2007 15:36:58 »

а тези мометки за житото някакви специални ли са или може и стотинки от по 1
Активен
donatella
мушмурок
*

donatella has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 189
ееееей, госпожооооооо!

« Отговор #80 -: 06.02.2007 15:55:59 »

Ами нашите бяха по 1,2,5 стотинки
Активен

iskrichka
мушмурок
*

iskrichka has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 196

« Отговор #81 -: 06.02.2007 16:07:38 »

Момичета , някоя да е купувала скоро бонбончета в София някъде -направо се оказва невъзможно да намеря. :new70:
Активен
green
мушмурок
*

green has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 402

« Отговор #82 -: 06.02.2007 16:45:19 »

Moмичета, когато аз правих моите бонбониерки(по-горе в темата съм писала и имат и снимка) също търсих от тези бонбоно "Детска радост" и наистина не можах да намеря никъде. Мислех за тези бонбони Bonibon, но бяха доста скъпи за количеството което ми трябваше. Другата ми идея беха "Снежинки", преди се казваха снежанки, но пък повърхноста им е рошава и не ми допадна как изглеждат , а са и малко едри.
Друг вариант е Оризон-леки и шарени топченца или пръчици направени от оризово брашно.
Моите бонбониерки бяха пълни с голяма монета, много ориз и бонбони които купих от кварталния магазин. Продаваха ги в едни стъклени аквариуми наредени един ди друг-пълни с фъстъци, стафиди, желирани бонбони и съответно моите бонбони с гладка глазура като на бонибон(със сигърност няма да се разрече като детска радост) и с ярки цветове.
Моя съвет  да намерите друг вариант , като мен, ако не може да намерите Детска радост. Къде ли не търсих ,а най-накрая решението беше точно до нас :silly: :haha:
« Последна редакция: 06.02.2007 16:49:23 от green » Активен
maslinka25
новодошъл
*

Неактивен Неактивен

« Отговор #83 -: 06.02.2007 17:17:02 »

аз намерих детска радост в една много забутана барачка за цигари и други такива дреболии преди 2 дни.
а в кошничките сега последно какво се слага ориз или жито,аз си мислих че е жито а оризът заедно с монетите се хварля при царквата.маже да баркам.моля помагайте
Активен
green
мушмурок
*

green has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 402

« Отговор #84 -: 06.02.2007 17:24:39 »

Сложи, каквото предпочиташ. Аз избрах ориз защото е бял и повече ми хареса как стои в тюла на бонбониерките. При нас житото смесено с бонбони(от опакованите) и монети хвърлях пред нас когато ме изведоха.
Аз си мисля че всичко е индивидуално-според вашите предпочитания-все пак някой традиции варират по регийоните в страната.
А за житото и ориза не се притеснявай-все пак символиката е една и съща-за много деца, за много парички, все за големи и хубави неща :emot2:
« Последна редакция: 06.02.2007 17:26:12 от green » Активен
djoker
плямпало, ама се трае

Неактивен Неактивен

« Отговор #85 -: 06.02.2007 17:27:34 »

а тези мометки за житото някакви специални ли са или може и стотинки от по 1

И нашите като на Донатела бяха от по 1,2 и 5 ст., а имаше и няколко по 10, мисля! Какнито желаеш, такива сложи!
Активен

maslinka25
новодошъл
*

Неактивен Неактивен

« Отговор #86 -: 06.02.2007 17:54:56 »

благодаря ти green  :bowuu:.аз днес ще ги правя и ще пробвам и с ориз и с жито.
Активен
Оли
Редактор
спящ на клавиатурата

Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!Оли is a rising star!
Неактивен Неактивен

« Отговор #87 -: 06.02.2007 17:59:16 »

...........Фотографът сподели, че ставали много ефектни снимки, когато се хвърли житото над младоженците след църковния ритуал (ние ще сме в Света Неделя) и долетят няколко гълъба. Аз гледах такива негови снимки и изглеждаше сякаш гълъбите са поръчани за сватбата. Много беше хубаво.......

И на мен този момент много ми харесва, но както вече писах на нас в църквата не ни дават да хвърляме жито, освен ако не е опаковано /късметчета/, точно заради гълъбите. Правели много поразии после.
Представяте ли си какво недоразумение е това?  :sm11:

Момичета , някоя да е купувала скоро бонбончета в София някъде -направо се оказва невъзможно да намеря. :new70:

И на мен ми е трудно. Обиколила съм всички малки павилиончета и барачки, но нищо!  :rolleye:
В едно павилионче на Лъвов мост ми обещаха да поръчат, така че ако намеря там ще ви информирам и вас.  :emot2:
Активен

Оли
Редактор
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

« Отговор #88 -: 06.02.2007 18:07:29 »

Фотографът сподели, че ставали много ефектни снимки, когато се хвърли житото над младоженците след църковния ритуал (ние ще сме в Света Неделя) и долетят няколко гълъба. Аз гледах такива негови снимки и изглеждаше сякаш гълъбите са поръчани за сватбата. Много беше хубаво.

И на мен ми се иска да е така, но както вече писах на нас в църквата не ни дават да хвърляме жито, освен ако не е пакетирано/късметчета/, точно заради гълъбите. Правили големи поразии после.
Представяте ли си какво недоразумение?  :sm11:

Аз също доста обикалях, но още нищо не съм намерила.  :rolleye:
В едно павилионче на Лъвов мост ми обещаха да поръчат, така че ако намеря там ще те информирам и теб.  :emot2:
Активен

iskrichka
мушмурок
*

iskrichka has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 196

« Отговор #89 -: 06.02.2007 18:46:22 »

Благодаря Оливия -не съм вярвала че е толкова трудно да се намерят бели бонбони :new62: :new62: :new62: :roti: :rot:
Активен
Страници: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: