30.08.2014 23:12:41Последен член: Eleandra Zane
Svatbata.org » За всеки по нещо » За дома - уют и комфорт » Поправки и ремонти на ел. уреди. Сервизи, техници, майстори...~
Страници: [1]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Поправки и ремонти на ел. уреди. Сервизи, техници, майстори...~  (Прочетена 8612 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5974
...за любовта, морето и още нещо...

Поправки и ремонти на ел. уреди. Сервизи, техници, майстори...~

« -: 06.06.2008 19:54:38 »

Темата ми е предизвикана от конкретен проблем, който имам в момента.
Смятам обаче, че би била полезна на всички нас, когато ни се наложи да ползваме услуги на сервизи, майстори и т.н. за отстраняването на повреди по ел. уредите ни. Нека всяка от нас сподели от чии услуги е доволна, координати на техници и т.н.

Моят проблем е свързан с пералнята. Уърлпул е, с горно зареждане. Проблемът е, че при работа не излизат перилните препарати и пералнята върти само с вода. На някои с такъв модел да му се е случвало?
Ще съм благодарна ако споделите инфо за сервизи, а още по-добре за техници, които работят по домовете?

П.С. На мен ми трябва за София, но можем да поместваме тук за инфо за всички градове.
« Последна редакция: 02.08.2008 13:03:21 от Moonbeam » Активен
in_ian
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1472

Деситка, ние имаме Уърпул с горно зареждане от година и нещо вече.Никакъв проблем сме нямали досега с нея, дано и занапред да е така.Относно сервизите не мога нищо да кажа, тъй като не ми се е налагало да ползвам такива! :33uu:
Активен

"Човек винаги е свикнал да дири причините и за доброто, и за лошото вън от себе си. А те са вътре в нас." - Д.Талев
TEAR
мушмурок
*
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 88

Когато имах проблем/или поне си мислех , че имам такъв/ с моята пералня се регистрирах в този форум и си изплаках както се казва мъката и от там бях достатъчно любезни да ми обяснят всичко, което ме интересуваше.
Та надявам се да ти бъда полезна:
http://www.tehcomservis.com/forum/forums.php?forum=1

:emot2:
Активен
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

Деска, може да има запушване някъде и затова водата да не успява да си вземе перилния препарат или няма достатъчно налягане на водата и тя пак не успява да си вземе препарата.
А всъщност пералнята в гаранция ли е още? Ако все още е се свържи с гаранционния сервиз. Ако не е в гаранция вече - половинката се занмамва с електроуреди, но с електрониката им, та каза че няма да може да помогне много по твоя проблем, но ще говори с негов колега и тези дни ще мога да ти кажа той колко взема за домашно посещение и ремонт на място.
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен

Ами не е в гаранция вече. Ние я ползваме отдавна...вече 4-та година, май. Иначе за налягането и ние си мислехме, та мъжа ми почиства някакви филтри, повдига маркуча, но...не е от това. И аз си мисля, че точно в електрониката ни е проблема-на определените места от програматора, на които трябва да излезе прахта или омекотителя, просто не се задвижва изхода, от който влиза водата в пералнята, а си стои  на едно място-така вода си влиза и си пере, но това "маркучле" не се е насочило когато трябва към контейнера за прахта, за да я избута водата от там, аналог. и с контейнера за омекотител...Аз така си го обяснявам...Не ни се движи "маркучлето" май, т.е. прекъсната е връзката межу него и програматора  :new78:
« Последна редакция: 09.06.2008 12:28:45 от desitka » Активен
cvety_s
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

Деска обади се в сервиза, който я обслужва гаранционно. Не вярвам да откажат да я ремонтират при положение, че си плащате. При повечето сервизи е така  :y33:
Активен

Блонди©
Вещица без метла
яхнал метлата
Репутация 8
Неактивен Неактивен
Публикации: 10041

Моят съвет е като на другите момичета.Според мен е най-добре да си я закарает на ремонт в сервиза на Уърлпул.Там най добре си разбират от марката перални.НВа гаранционната карта трябва да имаш адресVако не-обади се на вносителя и ги питай -те ще те опътят.Леле с бебе и развалена пералня-направо не ти завиждам. :conf:
Активен

desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен

...Леле с бебе и развалена пералня-направо не ти завиждам. :conf:
Абе то не е много голям проблема, защото аз си пера всеки ден с нея-тя си работи. Просто ми се налага да слагам прахта директно вътре, заедно с дрехите, а не в отделението, предназначено за целта. Та затова не съм се закъхърила чак толкоз...
МЕЙЧЕ, много ще съм ти благодарна за инфото за домашния ремонт  :cvete:
« Последна редакция: 09.06.2008 20:46:56 от desitka » Активен
desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен

Пак съм аз...Моята пералня днес тръгна от само себе си...НЕ знам как... Аз поразмърдах малко онзи ден това маркуче, за което ви говорех, и днес пусках пералня и сложих освен в казана и малко прах за проба в контейнера. И после видях, че беше излязла прахта. После пуснах още една пералня с прах само в контейнера и всичко е ОК-прахта е излязла, дрехите са изпрани... Странно, но мноооого готино  :y35:
Активен
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

Деси, тъкмо утре щях да ти пращам техник, но се радвам, че не се наложи и в крайна сметка пералнята е проработила!
Ако, все пак, се наложи някакъв ремонт в бъдеще да знаеш - насреща съм.
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
ina_z
наш човек
**
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 1488

Moята пералня е същата.И аз пускам директно праха вътре от доста време.Причината за това не е маркучето, а една чернилка, която се е натрупала вътре в мястото за прах и омекотител. :cussing:
Всякак си се мъчих да бръкна да я чистя, но не става, а това нещо не може да се разглоби, то е като кутия.... :new78:
Активен
cvety_s
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

Всякак си се мъчих да бръкна да я чистя, но не става, а това нещо не може да се разглоби, то е като кутия.... :new78:
Да, ама се разглабя. Самата кутия за прахта се вади много внимателно за да не се счупи някое от зъбчетата.
Активен

ina_z
наш човек
**
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 1488

Къде са тия зъбчета?Аз успях само да открия как да сваля надолу предната част на съдържателя, но отвътре остана една пластмасова кутийка разделена на 3(баш където се слагат прах и омекотител) и повече не намерих от къде да я разглобя.
Активен
desitka
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен

Мейче, мерси мила...Ако се наложи, защото ми се струва, че решението на проблема е временно та даже случайно, ще се допитам за координатите.
Иначе за контейнера-сваля се от самата пералня, но тъй като и аз не мога да го разглобя, го почиствам добре с четка за шишета. Бях го изчистила идеално, но пак не се получаваше номера, а като поразмърдах изхода а водата май се оправи...Да видим до кога... :rolleye:
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: