18.09.2014 02:36:44Последен член: astalavista
Svatbata.org » За всеки по нещо » За дома - уют и комфорт » Поправки и ремонти на ел. уреди. Сервизи, техници, майстори...~
Страници: [1]   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Поправки и ремонти на ел. уреди. Сервизи, техници, майстори...~  (Прочетена 8672 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
desitka
спящ на клавиатурата

desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5974
...за любовта, морето и още нещо...

Поправки и ремонти на ел. уреди. Сервизи, техници, майстори...~

« -: 06.06.2008 19:54:38 »

Темата ми е предизвикана от конкретен проблем, който имам в момента.
Смятам обаче, че би била полезна на всички нас, когато ни се наложи да ползваме услуги на сервизи, майстори и т.н. за отстраняването на повреди по ел. уредите ни. Нека всяка от нас сподели от чии услуги е доволна, координати на техници и т.н.

Моят проблем е свързан с пералнята. Уърлпул е, с горно зареждане. Проблемът е, че при работа не излизат перилните препарати и пералнята върти само с вода. На някои с такъв модел да му се е случвало?
Ще съм благодарна ако споделите инфо за сервизи, а още по-добре за техници, които работят по домовете?

П.С. На мен ми трябва за София, но можем да поместваме тук за инфо за всички градове.
« Последна редакция: 02.08.2008 13:03:21 от Moonbeam » Активен
in_ian
наш човек
**

in_ian has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1472

Деситка, ние имаме Уърпул с горно зареждане от година и нещо вече.Никакъв проблем сме нямали досега с нея, дано и занапред да е така.Относно сервизите не мога нищо да кажа, тъй като не ми се е налагало да ползвам такива! :33uu:
Активен

"Човек винаги е свикнал да дири причините и за доброто, и за лошото вън от себе си. А те са вътре в нас." - Д.Талев
TEAR
мушмурок
*

TEAR has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 88

Когато имах проблем/или поне си мислех , че имам такъв/ с моята пералня се регистрирах в този форум и си изплаках както се казва мъката и от там бях достатъчно любезни да ми обяснят всичко, което ме интересуваше.
Та надявам се да ти бъда полезна:
http://www.tehcomservis.com/forum/forums.php?forum=1

:emot2:
Активен
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата

MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

Деска, може да има запушване някъде и затова водата да не успява да си вземе перилния препарат или няма достатъчно налягане на водата и тя пак не успява да си вземе препарата.
А всъщност пералнята в гаранция ли е още? Ако все още е се свържи с гаранционния сервиз. Ако не е в гаранция вече - половинката се занмамва с електроуреди, но с електрониката им, та каза че няма да може да помогне много по твоя проблем, но ще говори с негов колега и тези дни ще мога да ти кажа той колко взема за домашно посещение и ремонт на място.
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
desitka
спящ на клавиатурата

desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!desitka is a rising star!
Неактивен Неактивен

Ами не е в гаранция вече. Ние я ползваме отдавна...вече 4-та година, май. Иначе за налягането и ние си мислехме, та мъжа ми почиства някакви филтри, повдига маркуча, но...не е от това. И аз си мисля, че точно в електрониката ни е проблема-на определените места от програматора, на които трябва да излезе прахта или омекотителя, просто не се задвижва изхода, от който влиза водата в пералнята, а си стои  на едно място-така вода си влиза и си пере, но това "маркучле" не се е насочило когато трябва към контейнера за прахта, за да я избута водата от там, аналог. и с контейнера за омекотител...Аз така си го обяснявам...Не ни се движи "маркучлето" май, т.е. прекъсната е връзката межу него и програматора  :new78:
« Последна редакция: 09.06.2008 12:28:45 от desitka » Активен
cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

Деска обади се в сервиза, който я обслужва гаранционно. Не вярвам да откажат да я ремонтират при положение, че си плащате. При повечето сервизи е така  :y33:
Активен

Блонди©
Вещица без метла
яхнал метлата

Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.Блонди© has an aura about them.
Неактивен Неактивен
Публикации: 10129

Моят съвет е като на другите момичета.Според мен е най-добре да си я закарает на ремонт в сервиза на Уърлпул.Там най добре си разбират от марката перални.НВа гаранционната карта трябва да имаш адресVако не-обади се на вносителя и ги питай -те ще те опътят.Леле с бебе и развалена пералня-направо не ти завиждам. :conf:
Активен

Това е като да обичаш до полуда и да го скриеш толкова дълбоко в себе си. От страх при толкова несполучлив избор, отново да се разочароваш. И въпреки, че изгаряш от желание да го видиш, да не си го позволяваш. За да може това чувство вътре в теб винаги да те кара да се усмихваш. Когато се сетиш за него.......
desitka
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

...Леле с бебе и развалена пералня-направо не ти завиждам. :conf:
Абе то не е много голям проблема, защото аз си пера всеки ден с нея-тя си работи. Просто ми се налага да слагам прахта директно вътре, заедно с дрехите, а не в отделението, предназначено за целта. Та затова не съм се закъхърила чак толкоз...
МЕЙЧЕ, много ще съм ти благодарна за инфото за домашния ремонт  :cvete:
« Последна редакция: 09.06.2008 20:46:56 от desitka » Активен
desitka
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

Пак съм аз...Моята пералня днес тръгна от само себе си...НЕ знам как... Аз поразмърдах малко онзи ден това маркуче, за което ви говорех, и днес пусках пералня и сложих освен в казана и малко прах за проба в контейнера. И после видях, че беше излязла прахта. После пуснах още една пералня с прах само в контейнера и всичко е ОК-прахта е излязла, дрехите са изпрани... Странно, но мноооого готино  :y35:
Активен
MЕЙЧЕ
Finally Found Myself
Главна Вещица
спящ на клавиатурата

MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.MЕЙЧЕ is on the verge of being accepted.
Неактивен Неактивен
Публикации: 4994

Деси, тъкмо утре щях да ти пращам техник, но се радвам, че не се наложи и в крайна сметка пералнята е проработила!
Ако, все пак, се наложи някакъв ремонт в бъдеще да знаеш - насреща съм.
Активен

We Cannot Become What We Need To be Remaining What We are!                              http://meicheiscooking.blogspot.com/
ina_z
наш човек
**

ina_z has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1489

Moята пералня е същата.И аз пускам директно праха вътре от доста време.Причината за това не е маркучето, а една чернилка, която се е натрупала вътре в мястото за прах и омекотител. :cussing:
Всякак си се мъчих да бръкна да я чистя, но не става, а това нещо не може да се разглоби, то е като кутия.... :new78:
Активен
cvety_s
спящ на клавиатурата

cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.cvety_s has a powerful will.
Неактивен Неактивен
Публикации: 6132
Пълно щастие ...

Всякак си се мъчих да бръкна да я чистя, но не става, а това нещо не може да се разглоби, то е като кутия.... :new78:
Да, ама се разглабя. Самата кутия за прахта се вади много внимателно за да не се счупи някое от зъбчетата.
Активен

ina_z
наш човек
**

ina_z has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1489

Къде са тия зъбчета?Аз успях само да открия как да сваля надолу предната част на съдържателя, но отвътре остана една пластмасова кутийка разделена на 3(баш където се слагат прах и омекотител) и повече не намерих от къде да я разглобя.
Активен
desitka
спящ на клавиатурата

Неактивен Неактивен

Мейче, мерси мила...Ако се наложи, защото ми се струва, че решението на проблема е временно та даже случайно, ще се допитам за координатите.
Иначе за контейнера-сваля се от самата пералня, но тъй като и аз не мога да го разглобя, го почиствам добре с четка за шишета. Бях го изчистила идеално, но пак не се получаваше номера, а като поразмърдах изхода а водата май се оправи...Да видим до кога... :rolleye:
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: