20.08.2014 19:32:40Последен член: m_vladkova
Svatbata.org » Таз година булка, догодина люлка » Кърмене, захранване, хранене на бебето и детето »  (Модератор: Блонди©)Спиране на кърменето и средства за спиране на кърмата.
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: Спиране на кърменето и средства за спиране на кърмата.  (Прочетена 50965 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 2418
Щастието е пълно с мама, тате, братче и сестриче!

Спиране на кърменето и средства за спиране на кърмата.

« -: 18.06.2008 10:11:38 »

Да поговорим и за този момент.
Колкото и да не исках, налага се да си спирам кърмата защото просто малкият не иска да суче от гърдите ми, а това цедене вече ме убива.

Какви средства използвахте вие за да спрете кърмата си?
Активен

Ивчи
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

За лекарства на мен ми дадоха бромокриптин по 1 сутрин и вечер, казаха да ги поя поне 2 седмици.
В упътването пише за нежелани реакции понижено кръвно, неспособност за шофиране и работа с машини, но при мен няма нищо подобно  :y34:
Друго което ми казаха - камфоров прах, слага се на 1 марля, марлята на гърдата и докато не се изпари прахчето не се маха марлята.
И още нещо, на което незнам дали някой ще повярва, но аз вече вярвам  :y33:
До оня ден се смях, като ми кажеха как на времето си стягали гърдите  :haha: Да за мен беше смешно и не намирах логика, как като си стягаш гърдите спира кърмата, но при мен действа  :y34: До вчера постоянно носих сутиен, нямах никакви капки или петънца от кърма по него. Но снощи след баня реших да спя спокойно и го махнах. Е след 15-та минута видях поне 2 капки на блузата си  :eek:
Отново не намирам логика в нещата, но ефект има  :eek: На друго място четох, че дори постоянното носене на сутиен помагал, все пак гърдите се пристягат малко или много с него  :emot2:
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен

Аз се обаждах на педиатърката ни и тя ми каза да си взема "Бромкриптин", но ме предупреди да има човек покрай мене, защото аз имам проблем с ниско кръвно, а явно от него пада кръвното, както казваш и ти. Но както теб се надявам да нямам проблеми.
Активен

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

За средства - не мога да помогна, при мен КЪРМАТА някак си изчезна от самосебе си...Е , не беше за един ден. Важното бе, че постепенно намалих кърменията, до като накрая ги спрях от раз. Имах само 10 дни, но и за този кратък период успях да намаля от 4 кърмения до 1 на ден и накрая спрях...
Знам за компрес със зелев лист, който е надупчен на няколко места - слага се на гърдите, в сутиена ( май  :new78: ) Не съм го пробвала, но съм чувала от други майки, че действа.

За стягането - незнам... Според мен не е редно. Може би ако се пият хапчета за спиране на кърмата, по някакъв начин стягането да помогне... Но иначе, може да се получат запушвания, доста болезнени и опасни! Аз поради тази причина не можех да нося сутиен докато кърмех - беше ми адски неприятно и напрегнато... Та искам да кажа, Ирене, миличка, внимавай!!! Може и да действа, но все пак - бъди нащерк за запушвания!
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен

Свиленка, при мен проблема е, че не мога да намаля кърменията, понеже малкия изобщо не иска да суче, а нямам представа как действа изцеждането. Мисля да поизчакам до събота, за да има някой покрай мен, а дано до тогава да понамалее кърмата ми.
« Последна редакция: 18.06.2008 13:58:20 от mariana » Активен

Svilenka
Романтична
плямпало, ама се трае
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 3740
Вярвам в чудеса!

Свиленка, при мен проблема е, че не мога да намаля кърменията, понеже малкия изобщо не иска да суче, а нямам представа как действа изцеждането. Мисля да поизчакам до събота, за да има някой покрай мен, а дано до тогава да понамалее кърмата ми.

Пробвай до събота с тия компреси със зелев лист. Може и да помогнат. Знам че листата се подменят, когато завехнат, може би през 1-2 часа. Сус сигурност поне няма да ти навреди.
За изцеждането, цеди докато излиза кърма безпроблемно, след това не настоявай за да не стимулираш лактацията. 
Много ли кърма изцеждаш? Защо така това детенце прави?! :new78: Дали няма да отмине тоя период?!
Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен

Много ли кърма изцеждаш? Защо така това детенце прави?! :new78: Дали няма да отмине тоя период?!

Ами по около 150мл изцеждам слагам я в хладилника, като стане време за ядене му я давам. Нямам идея защо прави така, преди поне нощно време сучеше, но от два дена изобще не иска. Сякаш изпитва погнуса, само да го доближа и започва да реве, а нищо не съм променила, за да е така. Но както и да е, примирих се с това, като не ще да суче, не ще, постарах се да променя нещата, но не става.
Активен

balmy
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен
Публикации: 3503

Офф: Два месеца е възрастта за първата голяма стачка, според мен вие сте там. Но ти си решаваш колко сили и труд отиват, а и най-добре си знаеш детето.
Активен

Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*
Репутация 8
Неактивен Неактивен
Публикации: 10025

Да поговорим и за този момент.
Колкото и да не исках, налага се да си спирам кърмата защото просто малкият не иска да суче от гърдите ми, а това цедене вече ме убива.

Какви средства използвахте вие за да спрете кърмата си?

мариана аз не ти отговорих по рано,защото от първият ти пост разбрах ,че се цедиш от самото начало - т.е. от раждането на детето.
Второ не рабрах цитата "това цедене ме убива", "а нямам представа как действа изцеждането".
сега чак от 4тия ти пост по темата разбирам ,че детето ти от два дни не желае да суче от теб.Той е в стачка.Кърми го на тъмно и когато е поспалив.Не се цеди. Това ще отмине за дни. Да -лекарствата свалят кръвното.Трябва да има човек около теб. Но,ако искаш обективен съвет-прикрепям си мнението към това на Балми.

Активен

Марияна Дамянова
Редактор
плямпало, ама се трае
Репутация 1
Неактивен Неактивен

Блонди® аз бях спряла да се цедя, но сега малкият като не суче, гърдите ми страшно много се пълнят и ме болят. Свиленка беше ми казала за тъмното, така и беше нощем си сучеше, от 18ч на сетне спираше да суче и ревеше истерично, но от два дни изобщо не ще да суче, нито на тъмно, нито на светло. Преди като пуснех сешоар или прахосмукачка се оправяха нещата, сега и това не помага. Много искам да се кърмим, но като го гледам как се разстройва, само като го доближа до гърдите си и после половин час се успокояваме, направо се хващам в чудо. Дано както казвате нещата да отминат до два-три дена, защото е голяма мъка.
Активен

Блонди©
Вещица
яхнал метлата
*
Репутация 8
Неактивен Неактивен
Публикации: 10025

Имам позната ,чието дете е вече на 6м. .От първият ден се цеди  :eek:.
Няма връзка в случая, просто исках да споделя.

Мариана,до дни трябва да премине. 
Активен

dodo
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 527

Да споделя и аз опит. Ако си решила да спираш кърмата е най добре да се посъветваш с мамолог и той да ти изпише лекарства. Лекарствата за спиране на кърмата се пият по схема. Единият вариант е бромокриптин, а другият е достинекс /той  е по-скъп, но е по- изчистен/. Аз лично така и направих и не съжалявам. Ако си имаш кърма и не е намаляла постоянно има голяма вероятност да остане застояла кърма в гърдите, а това си е опасно. Така, че според мен трябва да се посъветваш със специалист. :y36:
Активен

Luckym
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1130

Незнам, дали ще помогна, но искам да споделя и моя опит. В началото Меги сучеше, но няколко дни след изписването й престана. Нямаше никакви проблеми да суче от шише. Аз се цедях и й давах от шише, но и на мен много ми писна. Затова си слагах силиконови зърна- въпреки,че нямах нужда от тях и тя се лъжеше, че е шишето и така сучеше от мен. Постепенно започнах да ги махам и някой път сучеше от мен, някой път ревеше и я залъгвах отново, слагайки силиконовото зърно. Така постепенно свикна да я кърмя.
Активен

Ивчи
спящ на клавиатурата
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 5158
Принцесата на мама!

Свиленче, аз говоря за стягане само със сутиен, нямам предвид това как на времето са го правили.
А и незнам да ви кажа като слушам вас, а и други дето ми казват - аз въобще не съм чувствала напрежение в гърдите. Усещам ги дори много меки - нямам болки, а бе нищичко.
Дано нямам никакви проблеми все пак  :y36:
Активен

ilusion
наш човек
**
Репутация 0
Неактивен Неактивен
Публикации: 1493
Варна

mariana и аз мисля,че е стачка,и скоро ще премине.Най-дългата при нас беше седмица.Ти имаш кърма,щом цедиш 150 мл. :crazyeye:аз никога не съ цедяла по толкова.Няма смисъл да я спираш,освен ако не искаш.Ако държиш на кърменето бъди малко по настоятелна и по-силна за няколко дена.Успех ти желая.
Ние намалихме доста кърменето и сега се кърмим по 1 път,но важното е да изкараме поне до есента.
Активен

Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: