25.10.2014 08:33:02Последен член: deniyordanova
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпрати темата  |  Изпечатай  
Автор Тема: СОТ - коя фирма? ~  (Прочетена 22466 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1603

СОТ - коя фирма? ~

« -: 22.07.2008 20:17:28 »

Здравейте, момичета!
Миналата седмица за първи път е станал обир в нашия блок. Тази вечер ни разбиха желязната врата на входа (за 3-ти път в рамките на месец) и решихме да сложим СОТ, защото явно само железни врати не ги спират. Четох в интернет страниците на различни фирми предлагащи услугата, но не мога да се ориентирам само по тях коя фирма е добра. Затова се обръщам към вас за съвет, ако може да ми препоръчате някоя фирма, която ползвате вие и сте доволни.  Има ли значение в кой район е апартамента за избора на охранителна фирма? Чувала съм, че има СОТ и към полицията, но не знам името на фирмата...
Също и за колко време става поставянето горе-долу? Има ли ефект според вас? За заплащането прочетох вече и тарифите гледам са горе-долу еднакви.
Ще съм благодарна на всякакви мнения и информация, защото наистина не съм наясно как стоят нещата.
Забравих да кажа, че става въпрос за София, но предполагам, че ще е полезно и за всички градове да се даде информация.
« Последна редакция: 02.08.2008 13:17:53 от Moonbeam » Активен
Лео
Редактор
плямпало, ама се трае

Лео barely matters.Лео barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2049
Wanting ...

Отн.: СОТ - коя фирма?
« Отговор #1 -: 22.07.2008 20:48:57 »

Шизи, фирмата най-вече зависи от района, в който живееш. Разликите в цените на месец са доста минимални, но това, което НАЙ-ВЕЧЕ трябва да гледаш и да разпиташ е колко обекта има съответната фирма в твоя квартал поради простата логика, че ако обектите са повече, тогава задължително има патрулка, паркирана наоколо. (примерно на всеки магазин, който има СОТ отпред е залепен стикер с телефонния номер, това ти е много добра ориентация, за да не разпитваш продавачки) Постовете на патрулите на СОТ зависят от вероятността в квартала да се случи нещо, така че ако са повече имаш идеалиния вариант да дойдат до 3 мин.
Но иначе ефекта е доста спорен въпрос ... чува се вече на няколко пъти, че сотаджии отиват на "мястото", поделят си "плячката" с крадците и ги пускат да си ходят и твърдят, че са закъсняли. Но тези рискове ги има навсякъде, при всички положения е по-добър вариант от алармата. При това СОТ има и екстрата като се включи от офиса моментално да ти звънят на телефона да те уведомят, което алармата сама не го може в повечето случаи. :silly: Аз лично трябва да си призная, че плаша гаргите в нас по този начин, защото съм лепнала един стикер на външната ни врата, а СОТ има нъцки. Но факт е, че от цялата кооперация досега само нашия апартамент не го е отнесъл. Да не чуе Дявола!!!!!
Засега само това се сещам да те посъветвам, ако ми хрумне още нещо ще пиша пак, или пък ти питай!
Успех!
Активен

Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 22.07.2008 20:54:46 »

Мерси, Лео, за информацията! Аз сега пообиколих из входа да видя съседите към коя фирма са и като гледам са основно две - СОТ 161 и НСОД СДВР (този втория доколкото разбирам е към полицията). Като им гледам сайтовете първият ми се струва по-надежден (самият сайт е много професионално направен), на този към полицията сайтът е направо смешен  :doh: , но пък ние живеем много близо до 1 РПУ и може би ще е по-добре към полицията  :new78: След малко ще сляза да видя и магазина под блока към кои е, макар че аз не съм забелязвала коли на СОТ около нас...
Но и като четох колко вида аларми има и колко вида услуги предлагат, направо ме заболя главата... нищо не разбирам от тия работи...
Активен
Лео
Редактор
плямпало, ама се трае

Лео barely matters.Лео barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2049
Wanting ...

« Отговор #3 -: 22.07.2008 21:03:11 »

Аз лично бих ти препоръчала 161, навсякъде са много разпространени, пък и имай предвид разликата между Сигнално Охранителна Техника и Дейност. Да не говорим, че за полицията като такава в доста полемики може да се изпада. Имала съм си работа в 1-во ... с две думи нямам думи, не си е много работа. :wink: Също техниката, която 161 предлагат, е много добра и са мисля частни. А държавната техника и ресурсите, с които имат доста бих могла да ги сложа под съмение, ако се замисля една такава кола не съм срещнала досега, а 161 ги подритвам на всеки ъгъл, даже мога да ти кажа на кои две места в Редута и Гео Милев спят през нощта. :lol: Но ти си преценяваш де, аз засега само давам акъл, но ще разпитам и още малко по темата. :y30:

Ти май си ми почти съседка.

П.П: Сега ми хрумна, че май и страничния вход за Уго-то на МОЛ-а се охранява от тях, но не съм на 100% сигурна.
« Последна редакция: 22.07.2008 21:08:26 от Leonor » Активен

Шуш
наш човек
**

Шуш has no influence.
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 22.07.2008 21:12:56 »

Мерси много, Лео, за информацията! Златна си! Май май и ние към този 161 се ориентираме, а и като гледам и в блока почти всички са към тях, а и двата магазина около нас и те... Благодаря ти пак  :cvete:
Активен
chopper_queen
наш човек
**

chopper_queen has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1277
Falling...in love

Отн.: СОТ - коя фирма? ~
« Отговор #5 -: 18.04.2011 14:57:13 »

Побууут... Въпросът ми е към варненското съсловие. Използва ли някой този вид услуга и коя фирма бихте препоръчали. Гледах "Боду СОТ" досега, имат сериозни клиенти: Община Варна, "Техномаркет", "Ориндж център" и т.н. Един бандит преди малко се опита да влезе в нас, но като разбра, че съм пред вратата побягна. Но ме уплаши достатъчно и без да ми гостува  :conf:
Активен

"Once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return."
3ве3дичка
плямпало, ама се трае

3ве3дичка barely matters.3ве3дичка barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2586
Летец - изпитател

« Отговор #6 -: 18.04.2011 18:53:14 »

Побууут... Въпросът ми е към варненското съсловие. Използва ли някой този вид услуга и коя фирма бихте препоръчали. Гледах "Боду СОТ" досега, имат сериозни клиенти: Община Варна, "Техномаркет", "Ориндж център" и т.н. Един бандит преди малко се опита да влезе в нас, но като разбра, че съм пред вратата побягна. Но ме уплаши достатъчно и без да ми гостува  :conf:

Лелеее, Чопърчее! Това е ужасно! От години (поне 10 - 11) при родителите ми сме към ТИМ СОТ и сме много доволни, идват на момента (уверихме се като си забравихме кода на няколко пъти)! И при нас някакъв оптимист беше решил да влиза през балкона.....Ох, стискам ти палци да няма повече такива инсиденции!Представям си как ти е изкарал акъла!

Другия вариант е на СОД на РДВР - Варна, реагират бързо и вземат евтино.
Активен

Звездата е звезда, защото грее със собствена светлина :biddrin:

Tinkerbell*
наш човек
**

Tinkerbell* has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1511

« Отговор #7 -: 18.04.2011 19:17:41 »

Chopper Queen,няма значение кой СОТ ще избереш,важното е за колко минути ще са в апартамента ,огледай къде около вас има стоянката и на коя фирма-колкото по близо са,толкова по бързо ще дойдат.
Активен

chopper_queen
наш човек
**

chopper_queen has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1277
Falling...in love

« Отговор #8 -: 03.05.2011 22:37:42 »

Благодаря ви, момичета... Ще го сложа като си получа заплатата, за момента съм оставила ценностите при родителите си като превантивна мярка  :lol:
Активен

"Once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return."
kiro4x4
новодошъл
*

kiro4x4 has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1

« Отговор #9 -: 11.06.2011 18:23:06 »

Chopper Queen,няма значение кой СОТ ще избереш,важното е за колко минути ще са в апартамента ,огледай къде около вас има стоянката и на коя фирма-колкото по близо са,толкова по бързо ще дойдат.

Не е вярно че няма значение кой СОТ ще избереш! Има значение и ще споделя опита си.
Преди години стартирах бизнес с съдружници и си направихме офис в един партерен апартамент близо до женския пазар. От СОТ 161 ни монтираха охранителна система PARADOX Esprit 727. Една сутрин заварихме офиса разбит и обран, а СОТ 161 изобщо не са реагирали, защото не били получили сигнал. Имахме вътре е офиса бронирана сирена, която е била изтръгната от стената с някаква щанга и след това е била потопена под вода в мивката. От полицията, която извикахме ни казаха че е имало и интервенция с електрошок по клавиатурата на алармената система и затова радиопредавателя не е излъчил сигнал. Освен това и антената на радиопредавателя беше отрязана.
Обърнахме се към 3С СОТ да ни предложат по добра система и те ни монтираха DSC 510, която била много надежна и устойчива на електрошок. Подписахме договор за охрана със СОТ 3С. Датчиците обаче си остана PARADOX от предишната система. Бяха добавени датчици на DSC реагиращи на счупено стъкло и един датчик Shockguard реагиращ на удари по входната врата. След година преместихме офиса и цялата СОТ система в един апартамент на втори етаж близо да баня Мадара. Една неделя през октомври 2008-ма към 23 часа от 3С СОТ ми се обадиха, че са реагирали на алармен сигнал, но вратата на офиса била здрава и заключена. Прозорците и решетките на тях също били здрави. Питаха ме дали ще дойда да отворя офиса за оглед или ще освободя патрула и аз реших че нама да ходя и освбодих патрула. На сутринта в пнеделник заварих офиса обран. Датчиците бяха облепени със сиво дебело непрозрачно тиксо, а на магнитния датчик на вратата беше залепен друг магнит. Ако бях отишъл до офиса обира нямаше да се случи, защото крадците след като са отключили двете клучалки на вратата са влезли и само са облепили датчиците и нищо не са крали, а са чакали някъде наблизо докато са си тъгнаи от 3С СОТ. После са влезли и спокойно са си работили.
През 2009-та решихме да се преместим в друг офис и тогава споделих СОТ премеждията си с един служител на ДАНС, а той ми даде телефоните на един специалист, който изгради СОТ системата ни в новия офис. Ето каква е тя:
Системата е DSC Power 1832, датчиците са DSC с функция Антимаскинг, т.е. не могат да бъдат облепвани с тиксо. Запазихме старите датчици за чупене на стъкло и шоковия датчик за вратата. Офиса е с две врати, а на прозорците има решетки. Охраната е от DSC СОД. При аларма те знаят точно от кой датчик е сработил без да е необходими аз да ходя, за да им отворя за проверка, както правех когато бяхме при СОТ 161 и при 3С СОТ. Предишните два сота ни охраняваха само с радиопредавател, който впоследствие разбрах че не им дава информация от кой или от колко датчика е алармата и си е направо задължително при всяка аларма някой от нас да ходи до офифа за проверка. Сега радиопредавателя ни праща на сота информация от колко и кои датчици е алармата. В него има монтирана и GSM карта, която праща SMS-и и на сота и на мен от кой датчик е алармата. Системата предава тази информасия към DSC и през телефонна линия. Предложиха ни и интернет комуникатор, но за сега още не сме си взели такъв.
Миналата година си сложих такава система и на къщата ми в Драгалевци.
Вътре датчиците са DSC, в двора са DSC и два израелски MAXIMUM Security, а по оградата са ми монтирали италиански инфрачервени бариери HR Security. На вилата ми, която е в едно село на 150 км от София също сложих подобна система. Там няма СОД, но системата ми праща SMS-и, а са монтирани и няколко сирени и разчитам на съседите.
Фирмата на човека, който ми изгради системите изгражда СОТ ситеми в цяла България и свързва обекти и към 3С СОТ и към СОТ 161, но твърди че DSC бъпреки че са третия по брой коли и обекти в София СОТ след 3S и СОТ 161, но са най-добрите в технологично отношение, т.е. че с по-добрата си техника успяват да реагират адекватно с по-малък брой коли. Аз съм доволен че вече не ми се налага на всяка аларма да тичам до офиса. Ако се случи да имаме аларма от повече от един датчик, задължително ще отида, но това още не ми се е налагало.

ЧАСТИЧНО МОДЕРИРАНО ПОРАДИ СКРИТА РЕКАЛАМА
« Последна редакция: 11.06.2011 23:21:41 от MЕЙЧЕ » Активен
pepuna
новодошъл
*

pepuna has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1

« Отговор #10 -: 01.08.2011 12:15:17 »

Здравейте,
 Темата е интересна и наистина при толкова много фирми е трудно да се спреш на някоя конкретна,а след това да се чудиш дали избора ти е правилен. И ние бяхме объркани и не знаехме към кои да се обърнем, но в последствие се спряхме на "*******". Дойдоха и за отрицателно време ни монтираха техниката, която, по между другото, ние си избрахме. За сега сме много доволни от тях. Условията са им изгодни, а и пристигат доста бързо ако получат сигнал за влизане с взлом ( или поне при нас са бързи :wink: ).
   Надявам се да съм ви била полезна :smile:

Успех!

ЧАСТИЧНО МОДЕРИРАНО
« Последна редакция: 01.08.2011 23:19:25 от MЕЙЧЕ » Активен
Pepi
Вещица без метла
спящ на клавиатурата

Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!Pepi is a rising star!
Неактивен Неактивен
Публикации: 5328

« Отговор #11 -: 16.08.2011 23:17:46 »

Искаме да свържим апартамента в София към СОТ, но хем нямаме много време да проучим коя фирма какво предлага, а ии основно свекървата се занимава с това и е много лесно да бъде омотана със сладки приказки от представителите на коята и да е. Ако някой от тук пишещите има  мнения за 3S да сподели, че май засега на нея са се спряли.

А имате ли представа каква е приблизителната средна цена за месечна такса и отделно за инсталация на системата. Знам, че си зависи каква ще е апаратурата, но ние си имаме при това доста добра и самите техници са казали същото. Все пак имаме няколко дена преди да приемем окончателно предложението им и затова събирам мнения.

Благодаря предварително за информацията.
Активен

3ве3дичка
плямпало, ама се трае

3ве3дичка barely matters.3ве3дичка barely matters.
Неактивен Неактивен
Публикации: 2586
Летец - изпитател

« Отговор #12 -: 03.01.2012 12:47:00 »

Ние се принудихме да сложим СОТ, в хода се навъртаха разни "майстори", намерихме и клечка за зъби пред вратата ( слага се клечка, за да се види дали има движение, ако клечката не падне няколко дни, значи няма никой и може да се тараши). Освен всичко сме и на първи етаж, в пенсионерски блок, чиято врата стои основно отключена. И вече сме си със СОТ, за да сме спокойни. Към ТИМ сме, майка ми са им абонати от 12 години.
Активен

Звездата е звезда, защото грее със собствена светлина :biddrin:

Yanina_
наш човек
**

Yanina_ has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1843

« Отговор #13 -: 16.07.2012 16:50:01 »

Мнения за БОДУ СОД
Активен
Yanina_
наш човек
**

Yanina_ has no influence.
Неактивен Неактивен
Публикации: 1843

« Отговор #14 -: 08.09.2012 08:39:35 »

Ние вече си прекарахме към Сот 161 , предлагат и спешна мед.помощ.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпрати темата  |  Изпечатай  

Отиди на: